2017. december 30. – Szombat

Abban az időben, amikor a gyermek Jézust szülei bemutatták a jeruzsálemi templomban, ott volt Anna prófétanő is, Fánuel leánya Áser törzséből. Idős volt már, napjai előrehaladtak. Leánykora után hét évig élt férjével, majd özvegyen érte meg a nyolcvannegyedik évét. Nem hagyta el a templomot soha, böjtölve és imádkozva szolgálta Istent éjjel és nappal. Abban az órában is odament, dicsőítette Istent, és beszélt a gyermekről mindazoknak, akik Jeruzsálem megváltására vártak. Miután az Úr törvénye szerint elvégeztek mindent, visszatértek városukba, a galileai Názáretbe. A gyermek pedig növekedett és erősödött; eltelt bölcsességgel, és Isten kedvét lelte benne.

Az evangéliumi jelenet helyszíne továbbra is a jeruzsálemi templom, ahol Mária és József bemutatja az Úrnak az újszülött Jézust. Simeon után egy másik személy is megjelenik, egy idős asszony, akit Annának hívnak. A Messiásra való csendes várakozás, a templomban való szüntelen tartózkodás, az imádság jellemzi őt. Eddig talán senki sem vette észre, hogy mennyit imádkozik a templomban, vagy talán furcsállották, hogy állandóan ott van. Most megmozdul körülötte minden, érzi, hogy eljött a beteljesedés napja. A mindenható Istent dicsőíti, mert megérte a várakozás, eredményt hozott a szüntelen ima.
Érdemes elgondolkodnunk imádságunk módján. Sokszor azonnali választ várunk kérdéseinkre. Sokszor azonnali megvalósulását várjuk annak, amit Istentől kérünk. Sokszor azonnali megvilágosodást várunk, a számunkra pillanatnyilag érthetetlen dolgok azonnali megértését.
Meg kell tanulnunk a türelmes várakozást. El kell sajátítanunk a türelmes imádságot. Sőt, imáinknak el kell jutnia ahhoz a bizalomhoz, hogy már nem is kérünk, hiszen Isten jól tudja, még nálunk is jobban tudja, hogy mire van szükségünk, mi szolgája lelkünk fejlődését és üdvösségünket.
Ebben segítsen minket Anna példája. És abban is, hogy felismerjük a hozzánk érkező Istent, a mi Megváltónkat.